• WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE

• Kolejny wyjątkowy dzień w naszej szkole — Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami.
               Dzień ten już na stałe wpisał się w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła i koleżeństwa.

Uczniowie i nauczyciele postarali się, aby klimat tego święta towarzyszył nam od samego rana, gdyż zarówno dekoracje na korytarzach, jak i ubrania uczniów, zdominował kolor czerwony i różowy. Samorząd Uczniowski i jego opiekun Pani Marta Bieganowska tradycyjnie zorganizowali „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia, wykonali piękne kartki walentynkowe, które następnie trafiły do specjalnie przygotowanego pudełka.

Co roku Samorząd Uczniowski ze swoim opiekunem stara się, aby ten dzień był wyjątkowy. W tym roku zorganizowali dla całej społeczności szkolnej zabawę ,,Znajdź swoją połówkę”. Każdy uczeń i nauczyciel oraz pracownicy naszej szkoły dostali połówki serduszek ze specjalnym znakiem i oryginalnym wycięciem, następnie na specjalny sygnał musieli jak najszybciej odnaleźć ,, swoją połówkę”. Było bardzo dużo śmiechu, zachwytu i oczywiście świetnej zabawy.
          Po odnalezieniu wszystkich ,połówek” odbył się apel, na którym zostały wręczone walentynki i rozdane słodkie upominki. Obdarowani uczniowie z zadowoleniem przyjmowali dowody przyjaźni i koleżeństwa. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców. Mnóstwo miłych słów i pozytywny przekaz wprowadził wszystkich w doskonały nastrój. Dużą atrakcją było zorganizowanie ścianki walentynkowej, gdzie powstawały pamiątkowe zdjęcia uwieczniające te miłe chwile.
          Walentynki tym roku były bardzo udane.

Dziękujemy za wspólną zabawę.

Pamiętajmy o tym, że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

• Z cyklu- lekcja nie musi być nudna

• Klasa pierwsza podczas zajęć chętnie wykorzystuje tablice interaktywną oraz różne gry edukacyjne. Tym razem podczas zajęć edukacji polonistycznej utrwalali technikę dzielenia na sylaby za pomocą gier edukacyjnych przy pomocy tablicy interaktywnej oraz uczyli układać zdania za pomocą gry ,,OPOWIEM CI MAMO".

• Bal karnawałowy

• Bal karnawałowy dla  przedszkolaków i uczniów klas I-III to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni, a nawet tygodni.

W dniu 9 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy.

Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny,  księżniczki, rycerzy, piratów, piłkarzy… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie zabawy zaszczycił nas niespodziewany gość, dinozaur. Podczas zabawy dzieci dostały watę cukrową, na którą nauczyciele przymrużyli oczy. Czego się nie robi w tak wspaniały, bajeczny dzień... Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Oczywiście w ten dzień pamiętaliśmy również o klasach starszych, które również miały możliwość bawienia się razem z nami i jedzenia waty cukrowej.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Radzie rodziców za zaangażowanie, zakup niezbędnych artykułów i atrybutów niezbędnych w ten dzień oraz nauczycielom za zorganizowanie tego dnia.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.