• Spotkanie z piekarzem

• W dniu 4 października do oddziału przedszkolnego i klas 1-3 przyjechał gość. Był nim piekarz z pobliskiej piekarni Jarmen z Tomaszowa Bolesławieckiego. Pan Adam opowiadał udzieciom jak się piecze chleb. Pokazywał różne rodzaje mąk i chlebów, które można z nich upiec. Na zakończenie każdy został poczęstowany pysznym pączkiem z piekarni Jarmen. Całe spotkanie prowadzili uczniowie z klasy ósmej. Na pamiątkę tej wizyty, każdy uczeń dostał przepis na pyszny chleb. Smacznego

• MISTRZOSTWA GMINY WARTA BOLESŁAWIECKA W PIŁCE NOŻNEJ

• Dnia 3 października 2023 roku odbyły się mistrzostwa gminy Warta Bolesławiecka w piłce nożnej szkół podstawowych. W turnieju wzięły udział trzy szkoły: Szkoła Podstawowa w Warcie Bolesławieckiej, Szkoła Podstawowa w Raciborowicach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczytnicy.

Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-6 oraz VI-VIII.

Nasza szkoła zajęła drugie miejsca.

Klasyfikacja:

Klasy I-VI:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Warcie bolesławieckiej.

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczytnicy.

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Raciborowicach.

Klasy VII-VIII:

I miejsce: Szkoła Podstawowa w Raciborowicach.

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Szczytnicy.

III miejsce: Szkoła Podstawowa w Warcie Bolesławieckiej

• PRÓBNA EWAKUACJA

•  29 września 2023 roku odbyła się pierwsza w tym roku próbna ewakuacja w naszej szkole.

Po sygnale dźwiękowym w postaci - 4 długich dzwonków uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki czyli boisko szkolne. Wszyscy nauczyciele przekazali p. Dyrektor Małgorzacie Madej, prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas.

Gratulujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły szybką, zwinną i bezpieczną ewakuację z budynku szkolnego,  wynik był bardzo dobry. Teraz mamy pewność, że wszyscy  uczestnicy akcji znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.

• Rozstrzygnięcie wyborów na przewodniczącego szkoły

• Głosowanie na przewodniczącego szkoły odbyło się w dniu 26 września 2023 roku w godznach 9:30 - 10:15.

W wyborach brało udział 84 uczniów z całej szkoły. Tylko jeden głos był nieważny. Pierwsze miejsce zajęła Valeriia M., która jednocześnie została wybrana na przewodniczącą szkoły. Kolejno do SU dostali się Kornelia K., Piotr S., Kamil T., Marianna  K. oraz Marcin B. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

• DZIEŃ CHŁOPAKA 2023r.

• Jak co roku 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. W tym roku wypadł on w naszej szkole w dniu 29 września 2023 roku. Dziewczęta z poszczególnych klas wraz z nauczycielami  staneli na wysokości zadania i zaplanowali obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych kolegów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków i słodkiego "co nieco". Obchody tego dnia zakończyły się wspólnym apelem, na którym uczennice z piątek klasy przedstawiły swój taniec dla chłopaków, a członkowie szkolnego SU rozdali wszystkim chłopcom słodki poczęstunek.

Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

• Dzień Pieczonego Ziemniaka

• Dnia 30 września 2023 roku odbył się I Rodzinny Piknik z okazji Dnia Pieczonego Ziemniaka zorganizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcjię oraz Grona Pedagogicznego Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczytnicy.

Impreza odbywała się od godziny 15:30 na terenie zielonym przy szkole. W programie były pyszne potrawy z ziemniaka (placki ziemniaczane, frytki, pierogi itp.), kiełbaski z grilla, jabłka z ogniska, gofry. Dużym powodzeniem cieszyły się rodzinne gry i zabawy sportowe, jak i tatuaże.

Frekwencja bardzo dopisała. Przybyły całe rodziny, miłośnicy ziemniaków oraz osoby, które w sobotnie popołudnie chciały spędzić miło czas.

Dochód ze sprzedaży pysznych potraw zasilił konto Rady Rodziców działających przy PSP w Szczytnicy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu przybyli do pomocy organizatorom oraz wszystkim przybyłym gościom.