• Zakończenie akcji GÓRA GROSZA

• Kolejny raz  nasza szkoła brała udział w akcji GÓRA GROSZA.

Nasi uczniowie wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazali środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się. Przyłączając  się do akcji  wespierają jednego ze swoich rówieśników, który potrzebuje pomocy. Bo jeden grosz czyni różnicę.

Akcję zakończyliśmy z wynikiem 131,37 zł.

Dziękujemy wszystkim uczniom za każdy oddany grosz.

• Czarujemy pogodę na ferie

• Klasa pierwsza podczas zajęć plastycznych postanowiła zaczarować pogodę na ferie. Uczniowie chcą, aby podczas ferii zimowych za oknem był biały puch śnieżny, aby ferie mogli spędzić na dworze. Postanowili czarną, smutną kartkę papieru zamienić w piękny obraz, który będzie przedstawiał zimowy krajobraz okolicy.

• JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

•             Przed nami wyjątkowy czas jakim są Święta Bożego Narodzenia. Na ten okres czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym       z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych Jasełkami.

W tę piękną atmosferę radości z narodzin Jezusa w Betlejem włączyła się również społeczność szkolna              w Szczytnicy. Dyrekcja szkoły i Grono Pedagogiczne zaprosiła do udziału w Jasełkach Bożonarodzeniowych mieszkańców Szczytnicy i Tomaszowa Bolesławieckiego.

Jasełka przygotowali uczniowie z różnych klas pod kierunkiem nauczycieli, 20 grudnia 2023r. Przekładając na teraźniejszość wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Uczniowie na chwilę zamienili się w profesjonalnych aktorów. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Były też sceny humorystyczne, ale także zmuszające do chwili zadumy nad przemianą, jakiej może doświadczyć każdy człowiek podczas Bożego Narodzenia. Nasi aktorzy wypadli wspaniale. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Oczywiście nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, który jak co roku rozdawał nie tylko dzieciom ale i dorosłym cukierki oraz robił z nimi pamiątkowe zdjęcia.Tak wspólnie spędzony czas dał możliwość integracji społeczności uczniowskiej ze środowiskiem lokalnym, a przede wszystkim uczy dzieci miłości i szacunku do tradycji świąteczno - religijnych.

Pani Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczytnicy Małgorzata Madej, złożyła wszystkim świąteczne życzenia , aby okres świąt był czasem spokoju, odpoczynku, dostrzeżenia tego co ważne, zatrzymania się i dostrzeżenia drugiego człowieka.

Wśród gości przybyłych do Sali Wiejskiej w Szczytnicy nie zabrakło Wójta Gminy Warta Bolesławiecka      p. Mirosława Haniszewskiego, który nie szczędził słów pochwał pod adresem uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie Jasełek Bożonarodzeniowych.

Swoją obecnością zaszczycili nas również Sołtys wsi Szczytnica p. Zenon Lisiewicz oraz Ksiądz Proboszcz Krzysztof Sieradzki z parafii pw. Św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim.

Po zakończonym przedstawianiu rozpoczął się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczytnicy .

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i chęć spędzenia tego wieczoru w naszym gronie oraz wszystkim uczniom, nauczycielom, Radzie Rodziców i innym osobom zaangażowanym w tę piękną uroczystkość.