• Zajęcia rozwijające z edukacji plastycznej i przyrodniczej dla klas II-III

• Przezroczystość wody.​​​​​​​

Sprawdzenie przezroczystości wody po dodaniu różnych artykułów.

Rośliny w ogrodzie jesienią.

Rozpoznawanie warzyw i owoców. Wykonanie lapbooka o jesieni.

Kasztaniaki- zwierzaki.

Wykonanie zwierząt z zebranych okazów naturalnych (kasztany, żołędzie, kora drzew, liście).

Co szkodzi rzeżusze? Dzisiaj uczniowie na zajęciach zaczynali eksperyment z rzeżuchą. Podzielili się na trzy zespoły. Wszystkie zespoły przygotowały podłoże i wysypali nasionka rzeżuchy. Następnie wykonywali roztwory, każdy inny, aby sprawdzić, co szkodzi rzeżusze. Pierwszy zespół naszykował roztwór z soli i wody, drugi zespół roztwór z cukrem, trzeci wodę z olejem. Następnie podlali swoje rzeżuchy i odstawili na parapet. Teraz uczniowie do najbliższego piątku mają wielki obowiązek, codziennego podlewania swoimi roztworami. Zobaczymy, jak rzeżucha wyrośnie...

Zakończenie projektu ,, W kosmosie" Omawialiśmy Układ Słoneczny, rozmawialiśmy głównie o planetach.

• EKSPERYMENTY

• Przezroczystość wody.

Wykonanie doświadczenia ,,lawa w szklance” .

• Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych dzieci zorganizowane zostały warsztaty slime w ramach Zajęć rozwijających z edukacji plastycznej i  przyrodniczej.

Co to takiego ten Slime?

Slime to zabawka, masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. Zabawa przy użyciu slime stymuluje rozwój zmysłu dotyku. Najprościej mówiąc – dzieci go uwielbiają. W czasie zabawy tą plastyczną mazią dzieci uczą się również skupienia i koncentracji. Każdy, kto próbował stworzyć slima ten wie, że nie zawsze łatwo dobrać odpowiednie proporcje. Utworzenie idealnej masy zajmuje czasami sporo czasu i wymaga od dziecka wytrwałości w dążeniu do zakończenia wytyczonego sobie zadania. Taką determinacją wykazali się wszyscy uczestnicy zajęć. Nie poddawali się, doprowadzili swojego slima do doskonałej formy. Gratulacje.

A. Stanisławska

• Zimowe zabawy i eksperymenty

Co ma płynąć, nie utonie.

Badanie gęstości wody; wykonanie doświadczenia ,,ciecz nienewtonowska”