• Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W dniu 30 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucję 3 Maja uchwalono 3 maja 1791 roku, była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną konstytucją. Regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej. Zmieniła ustrój państwa na monarchię konstytucyjną i ograniczyła demokrację szlachecką.

Apel rozpoczął uroczyście wprowadzony poczet flagowy i odśpiewany hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Nie zabrakło również przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski, symboli narodowych, odświętnych strojów. Uroczystość przeplatana była pieśniami patriotycznymi.

Nauczyciel historii

• Majowe Święta

• Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. W pierwszych dniach maja obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości.

1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej- święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku.  W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało - czerwonej flagi.

3 maja - święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3. Maja.

Te dni są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno wychowawczych.

• PODSUMOWANIE NASZEJ AKCJI CHARYTATYWNEJ

• Szanowni rodzice, uczniowie oraz nauczyciele! Dobiegła końca nasza szkolna akcja charytatywna na rzecz potrzebującej Ewelinki w postaci kiermaszu . Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, otwartym sercom i portfelom udało się zgromadzić 1700 zł.

Z całego serca dziękujemy:

- uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy brali udział w kiermaszu,

- uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy upiekli i przynieśli ciasta i inne słodkości na kiermasz,

- uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy podarowali fanty na kiermasz,

- uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy kupili ciasta i inne słodkości na kiermaszu,

- wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji!

• Lektury szkolne bez nudy!

• Omawianie lektur szkolnych nie musi być nudne. To świetna okazja by angażować uczniów do wielu twórczych działań.

Klasa pierwsza na ostatnich lekcjach  mogła się o tym przekonać. Ich zadaniami były wykonanie różnego rodzaju kart pracy, rozwiązaniu rebusów interaktywnych, wykonać prace plastyczne związane z lekturą, pracy w grupie oraz wykonanie długopisem 3D najważniejszego atrybutu głównego bohatera, czyli kaktusa, których tematyka miała być ściśle związana z poznaną lekturą pt. "Detektyw Pozytywka".

Dzięki takim zajęciom uczniowie mogli wykazać się wiedzą z przeczytanej książki, w zabawny i interesujący sposób omówić lekturę, ale także popracować nad umiejętnością pracy w grupie. To były naprawdę ciekawe lekcje!

• Akcja Żonkile- POWSTANIE W GETCIE WARSZAWSKIM

• 19 kwietnia dołączyliśmy do Akcji Żonkile, aby upamiętnić 81.rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym dniu uczniowie przypięli żółty żonkil, na znak, że „Łączy Nas Pamięć”.

Nauczyciel historii

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA

• Wyniki konkursu

Oddział przedszkolny

1 miejsce zajął Antoni S.

1 miejsce zajęła Małgorzata K. z klasy pierwszej

2 miejsce zajęła Barbara L. z klasy trzeciej

3 miejsce zajęła Wiktoria G. z klasy trzeciej

Wyróżnienie dostały Julia B. oraz Ada B. z klasy trzeciej

1 miejsce zajęła Marianna K. z klasy piątej

2 miejsce zajął Dominik K. z klasy czwartej

3 miejsce zajął Piotr S. z klasy siódmej

Wszystkim uczniom gratulujemy.

Milena Banecka

• Wycieczka dla klas 0-3

• W dniu 9.05.2024 R. odbędzie się wycieczka do Proszówki. Uczniowie w trakcie pobytu poznają alpaki, spróbują je nakarmić i pospacerują wraz z nimi. Dla dzieci przygotowane będą warsztaty oraz ognisko z kiełbaskami.

Koszt całej wycieczki wynosi 150 zł od ucznia, rodzice zapłacą 44 zł, ponieważ resztę kosztów zapłaci Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Szczytnica i Okolice.

Serdecznie zachęcamy do udziału w wycieczce wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3.

• Europejski Dzień Języków Obcych

•   25 marca obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji postanowiliśmy uświetnić ten dzień różnymi atrakcjami.

Aby zwrócić uczniom szczególną uwagę na korzyści płynące z nauki języków obcych, w wejściu głównym widoczny był napis Europejski Dzień Języków Obcych.

Dekoracja z pewnością przykuła uwagę wielu osób!

W przedszkolu widniały kolorowe balony z napisami „Dzień Dobry”, „Cześć”, „Dziękuję”, „Tak”,
          „Nie” w różnych językach. Nie zabrakło również uśmiechniętych twarzy, flag, ubiorów w barwach koloru krajów europejskich.

W oddziale przedszkolnym uczniowie klas 1-3 zaśpiewali utwór, pt.: „Panie Janie” w trzech językach: w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty wybranych krajów. Każdy mógł zapoznać się z kulturą, tradycjami, atrakcjami turystycznymi, specjałami kulinarnymi, takich państw, jak: Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania i Wielka Brytania.

Nie jest tajemnicą, że w obecnych czasach warto znać języki- przede wszystkim, aby móc komunikować się podczas podróży zagranicznych czy też podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. Pamiętajmy! Nauka języków się opłaca!

Nauczyciel języka niemieckiego

• Króliczki pierwszoklasistów

• Klasa pierwsza w ostatni dzień przed Świętami Wielkanocnymi ciężko pracowała. Uczniowie wykonali króliczki z wcześniej przygotowanych doniczek z posianym owsem. Zabawa była przednia, a owoce ich pracy zachwyciły wszystkich.