• PODSUMOWANIE SZKOLNEGO TYGODNIA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

• W dniach 11-15 marca 2023r. w ramach inicjatywy propagującej zdrowy styl życia „Trzymaj formę” w naszej szkole trwał „Tydzień zdrowego stylu życia”. Z tej okazji każdy dzień obfitował w atrakcje, które miały na celu kształtowanie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie oraz wyposażenie naszych uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania właściwych wyborów dla poprawy własnej sprawności fizycznej oraz zbilansowanej diety.

W poniedziałek 11 marca, uczniowie klas 0-8 wraz z wychowawcami zostali poproszeni o wykonanie plakatów promujących zdrowy styl życia. Prace można było podziwiać na korytarzu szkolnym.

W dzień drugi uczniowie wzięli udział w szkolnych zawodach sportowych, zorganizowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego, p. Jarosława Sobczaka. Klasy 1-4 rywalizowały w wyścigach rzędów. Dla klas V-VI zorganizowano turniej w piłkę ręczną. Natomiast uczniowie VII i VIII klasy brali udział w rozgrywkach w piłkę siatkową. Dzieci uczyły się współzawodnictwa, zasad fair play i świetnie się przy tym bawiły.

Środa, czyli dzień trzeci „Tygodnia zdrowego stylu życia”, wymagał od naszych uczniów sporej dawki energii. Zostali podzieleni na dwie grupy: klasy I-IV i V-VIII. Zmierzyli się oni z ćwiczeniami fitness przy muzyce, które przygotowała dla nich p. Patrycja Hołownia. Dzieci dały z siebie wszystko, a na pozostałe lekcje wróciły zmęczone, ale szczęśliwe i odprężone.

W czwartek, uczniowie klas 0-8 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w prezentacji multimedialnej oraz quizów i testów wiedzy o zdrowym stylu życia.

W piątek dzieci zostały zaangażowane w przygotowanie zdrowego posiłku. Związane to było również z ogólnopolskim programem edukacyjnym „ Trzymaj formę”. Uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowywali kanapki, sałatki i szaszłyki owocowe oraz koktajle.

Całość działań zorganizowanych w ramach „Tygodnia zdrowego stylu życia” można ocenić pozytywnie. Uczniowie chętnie angażowali się we wszystkie zadania. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą w praktyce wykorzystywali zdobytą wiedzę związaną z prowadzeniem zdrowego stylu życia.

Jarosław Sobczak

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Mój Pupil Kot- ukochany lub wymarzony"

• Do konkursu plastyczne przystąpiło 14 osób. Oto lista nagrodzonych:
          Oddział przedszkolny:
          Miejsce I
          Helene P.
          Miejsce II
          Antoni S.
          Miejsce I
          Julia B.
          Ada B.
          Nikola B.
          Miejsce II
          Julia L.
          Ksawery K.
          Miejsce III
          Leon S.
          Wyróżnieni: Małgorzata K., Sara B., Miłosz H.
          Udział w konkursie: Łucja P., Maria J., Wiktoria G.
          Dziekujemy za wszystkie zgłoszone prace, gratulujemy pomysłowości i pracowitości.
          Organizatorzy konkursu:
          Patrycja Hołownia i Małgorzata Faltyn

• Dzień Kobiet w naszej szkole

• Samorząd Uczniowski w Dniu Kobiet przygotował upominki dla każdej dziewczyny, które zostały rozdane tego samego dnia. Na 4 lekcji Pani Ewelina Szałasz przeprowadziła zabawę przygotowaną dla chłopców z klas 4-8. Chłopcy mieli za zadanie wytypować dziewczyny ze swojej klasy po ich opisie. Wszyscy świetnie się bawili.

Ewelina Szałasz wraz z Martą Bieganowską

• "Skąd się biorą produkty ekologiczne"

•

W dniach 04.-07.03.2024 r. w oddziale przedszkolnym oraz w klasach 1-3 zotały przeprowadzone zajęcia
          profiktyczne w ramach programu "Skąd się biorą produkty ekologiczne."
          Podczas wspólnych zajęć dzieci poznały Piramidę Zdrowego Żywienia i wspólnymi siłami stworzyły
          własną piramidę z produktów spożywczych i przyrządów sportowych, nauczyły się rozpoznawać znak
          żywności ekologicznej na produktach w sklepie, wiedzą jakie warunki musi spełniać hodowla zwierząt i
          uprawa roślin, aby nazwać je ekologicznymi. Zajęcia zakończyły się smaczną i zdrową degustacją.
          Małgorzata Faltyn